Eğitim

Eğitimde Sektöründeki Avantajları


Hayal Gücü Genişliyor.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi 3D baskı alabilmeniz için öncelikle bir tasarım yapmanız gerekmekte. Son yıllarda oldukça kolaylaşan ve ulaşılabilir hale gelen tasarım programları ise öğrenciler tarafından kolaylıkla öğrenilip, kullanılabiliyor. Öğrencinin fikrini 3D modele dönüştürmek için bu tasarım programlarını kullanması ise hayal gücünü genişletiyor.

Somut Modeli Görmek

3D Yazıcılar sayesinde soyut objeleri somut hale dönüştürebiliyorsunuz.
Bu da öğrenciler için oldukça heyecan verici… Tasarım programları sayesinde dijital dünyada yarattıkları 3D modellerin, atomların dünyasında –gerçek dünyada- karşılığını görmek ve kendi tasarladıkları objelere dokunabilmeleri öğrenciler için benzersiz bir deneyim.

Yaratıcılık Artıyor

Öğrenciler tasarım yeteneği kazanmasıyla çevresinde gördüğü problemleri tespit edip bunlara tasarım programlarını kullanarak çözüm üretmeye başlıyor. Daha sonra 3D Yazıcıları kullanarak geliştirdikleri çözümleri somut hale dönüştürmeleri ise daha yaratıcı ve çözüm odaklı olmalarını sağlıyor.

İnteraktif Eğitim 3D Yazıcıların sınıflarda kullanılması öğrenciler için gözünde canlandırılması zor olan objelerin daha kolay anlaşılmasını sağlıyor. Böylece farklı duyu organlarına da hitap edilerek daha akılda kalıcı ve öğretici olabiliyor.

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilirsiniz