Hobi

Hobi Dünyasında 3D Teknolojisi


3d yazıcı ile kendi biblonuzu yapabilirsiniz

Önceleri gerçeğe en yakın olması için balmumu ile yapılan heykeller artık 3d yazıcılar ile hayat bulabiliyor. Amerika’a 3D teknolojisi ile Obama heykeli baskılanmıştır. Obama kendi heykelini gördüğünde yapmış olduğu yorum şu şekilde: “3d yazıcılar sanayide devrim yaratacak”

Başlık1

Kendi oyuncaklarınızı, biblolarınızı,kendi kendinizin terzisi hatta ve hatta spor malzemelerinizi ‘’KANONUZU’’ üretebilirsiniz. Yanlış duymadınız kendi kanonuzu. .. Hem hızlı, hem ekonomik, hem estetik…. Grass Roots Engineering tarafından 3d yazıcı ile yaklaşık 5 metre uzunluğunda ve 29 kg ağırlığında kano üretilebilmiştir. Diğer kanolardan ise hiçbir farkı yoktur.

3d yazıcı ile çocuğunuz oyuncağını kendisi yapsın

Çocuklarınız kağıtlara çizdiği 2 boyutlu resimleri elle tutulur hale getirin… 3d yazıcı teknolojisi sayesinde çocuklar kendi hayallerindeki oyuncağı gerçek hale dönüştürebileceksiniz.. Çocuklar ve siz ebeveynler artık mağaza mağaza dolaşıp oyuncak aramak yerine çocucuğunuz hayalindeki oyunca bu teknoloji sayesinde kendiniz hayata geçireceksiniz…

3d yazıcı ile yemeklerinize lezzet katın

Pizzalarınızı boyutlandırıp, baharatlarını ölçülendirip dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz . Bu teknoloji ile uzaydaki astronotların beslenme sorunları bile çözümlenecek ….

3d yazıcı ile kendi kendinizin terzisi olun

3 boyutlu yazıcı teknolojisini kullanmak suretiyle gece elbisesi tasarlayabilir. Kendi ayakkabılarınızı bile zevkinize göre üretebilirsiniz . Hatta tüm vücut hatlarına tam uygun şekilde hayat bulmuş halde..

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilirsiniz