Okullarda 3B Yazıcı Maker Alanı – Ultimaker: 3B Baskı Hikayeleri

2017-04-20 12:23:35

Hollanda’daki Het Slingertouw okulunda, 38 yaşındaki öğretmen Robin Platjouw’un gayretleriyle bir 3B atölyesi kuruldu. Her çocuğun haftada bir gün gittiği atölyede kayıtlı 200 kadar çocuk bulunuyor.
Her çocuk tasarımını kendi yaptığı ürünü kendisi basıyor ve her basım yaklaşık 2 saat sürüyor. Ayrıca bu süper çocuklar, öğretmenlerinin yardımıyla Ultimaker bir yazıcı ile kendi yazıcılarını, parça parça ürettiler.
Geleceğin mimarları, çocuklarımıza son teknoloji (cutting-edge) ile çalışmalarını sağlamanın her şeyin cabası olduğunu söyleyen öğretmen, bu çocukların gelecek işlerine hazırlık yaptıklarını ve açık kaynaklı – inovatif düşünebilmenin gelecekteki katkılarından da bahsediyor.

İngiltere St.Helens’teki Cowley International College’de 11-18 yaş arasındaki öğrencileri geleceğe hazırlayan öğretmen ise: Rob Jones.
Özellikle elektronik mühendisliği hayali taşıyan ve bu yolda ilerleme niyetinde olan çocukların neyle karşı karşıya olduklarını tecrübe edebilecekleri , sınırları olmayan yaratıcı bir ortam yaratan 3B yazıcılar, Cowley College’deki atölyede Bilgisayar Bilimleri, Tasarım Teknolojileri, Sanat, Mühendislik ve Matematik gibi alanlarda çocukların manevi yatırımlarına katkıda bulunurken bu gençlerin hayallerini gerçeğe yansıtıyor.

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilirsiniz